ABOUT US

Students for the Exploration and Development of Space (SEDS), 1980 yılında MIT, Yale ve Princeton'da öğrenci olan Peter Diamandis, Scott Scharfman ve Richard Sorkin tarafından geleceğe şekil verecek mühendis ve yönetici adaylarını bir araya getirmek için kurulan bir öğrenci topluluğudur. Kurulmasının hemen ardından SEDS, girişimci Bob Richards tarafından Kanada'da, MIT ve Cambridge Üniversitesi'nin çabaları ile İngiltere'ye yayıldı. 38 yıllık tarihi boyunca SEDS 18 farklı ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük öğrenci topluluklarından biri haline geldi. Jeff Bezos'tan Peter Diamandis'e kadar uzay sektörünü yeniden tanımlayan insanların üniversite yıllarını geçirdiği bir topluluk olarak SEDS geleceğin liderlerini bir araya getiren bir oluşum olma özelliğini hiç kaybetmedi.

SEDS Türkiye, 28 Mart 2017 tarihinde Hacettepe Üniversite'inde kuruldu. Marmara ve Ankara Üniversiteleri'nin de dahil olması ile kısa sürede Türkiye'nin en büyük ulusal öğrenci topluluklarından biri haline gelmeyi başardı. Topluluk olarak amacımız; yarattığı farklılıklarla ulusal ve uluslararası alanda lider bir öğrenci topluluğu olmak, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamak, ulaştığı kitlenin yönetim ve mühendislik alanındaki bilgi birikimini arttırmak, sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak, başta uzay olmak üzere mühendisliğin her alanında teknik projeler geliştirip üyelerinin kariyerlerine başlamadan önce ihtiyaç duyacağı tecrübeyi kazanması sağlamaktır.

Ready to explore the future with us ?

Time is passing rapidly, everyday from a distant corner of the world, new advanced technologies show themselves to change our life. We are the students, who don't want to just stand and watch, but want to take a lead.

SEDS TR is a fully non-profit national organisation running by university students. We have a simple mission, work on all the breakthroughs that will shape the future. We build rockets, satellites, electric racing cars to learn by doing. We organise event with successful business people, academics, engineers, artists to listen their stories and learn from them with our members from various academic fields from various universities around the Turkey.

To be pioneer, #BeBrave

Wanna join the SEDS TR ?

Get a chance to be part of an international student club,

Build rockets, design innovative projects, create electric circuits from scratch, whatever you want to engineer, you can do it with SEDS,

Meet with the C-level executives, top rated academics, artists; reach your stars and learn from their stories with us.


JOIN US | →