HAKKIMIZDA

Students for the Exploration and Development of Space (SEDS), 1980 yılında MIT, Yale ve Princeton'da öğrenci olan Peter Diamandis, Scott Scharfman ve Richard Sorkin tarafından geleceğe şekil verecek mühendis ve yönetici adaylarını bir araya getirmek için kurulan bir öğrenci topluluğudur. Kurulmasının hemen ardından SEDS, girişimci Bob Richards tarafından Kanada'da, MIT ve Cambridge Üniversitesi'nin çabaları ile İngiltere'ye yayıldı. 38 yıllık tarihi boyunca SEDS 18 farklı ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük öğrenci topluluklarından biri haline geldi. Jeff Bezos'tan Peter Diamandis'e kadar uzay sektörünü yeniden tanımlayan insanların üniversite yıllarını geçirdiği bir topluluk olarak SEDS geleceğin liderlerini bir araya getiren bir oluşum olma özelliğini hiç kaybetmedi.

SEDS Türkiye, 28 Mart 2017 tarihinde Hacettepe Üniversite'inde kuruldu. Marmara ve Ankara Üniversiteleri'nin de dahil olması ile kısa sürede Türkiye'nin en büyük ulusal öğrenci topluluklarından biri haline gelmeyi başardı. Topluluk olarak amacımız; yarattığı farklılıklarla ulusal ve uluslararası alanda lider bir öğrenci topluluğu olmak, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamak, ulaştığı kitlenin yönetim ve mühendislik alanındaki bilgi birikimini arttırmak, sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak, başta uzay olmak üzere mühendisliğin her alanında teknik projeler geliştirip üyelerinin kariyerlerine başlamadan önce ihtiyaç duyacağı tecrübeyi kazanması sağlamaktır.

Geleceği keşfetmeye hazır mısınız?

Zaman hızla geçiyor. Her gün dünyanın farklı bir yerinde farklı bir yenilik geleceği şekillendirmek için ortaya çıkıyor.

SEDS TR, tamamen üniversite öğrencilerinden oluşan ve ulusal çapta faaliyet gösteren bir topluluktur. Bünyesinde barındırdığı proje takımları ve mühendislikten sosyal bilimlere kadar değişen farklı akademik geçmişe sahip üyeleri ile başta uzay olmak üzere geleceği şekillendirecek tüm atılımlar üzerine çalışmayı kendine misyon edinmiştir.

Öncü olmak için #cesurolun

SEDS ailesine katılmak ister misiniz?

Uluslararası bir öğrenci topluluğunda yer alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

3 farklı yüksek irtifa model roket ve e-Racing projesine dahil olabilir; mekanik, elektronik veya kurumsal ilişkiler takımlarında çalışabilirsiniz.

Uzaydan, Sanayi 4.0'a kadar geniş bir yelpazedeki eğitim, atölye ve etkinliklere dahil olabilirsiniz.


BİZE KATILIN | →