Neler Yapıyoruz?

Roketleri Kim Sevmez ki?

Uluslararası ve ulusal yarışmalara katılmaya hazırlanan katı yakıtlı model roket projeleri, yeni nesil uydu standartlarını baz alan amatör yörünge programları ve daha fazlası ile Türk uzay çalışmalarının geleceğini lisans seviyesinde temsil ediyoruz.

14 ülkede, On binlerce üye!

32 yıl önce Amerika'da başlayan serüven, 2017'de Türkiye'nin de dahil olduğu, Japonya'dan Brezilya'ya, İngiltere'den Nepal'e kadar 4 kıtadaki 14 farklı ülkede, on beş binden falza üye ile Dünya'nın en büyük uluslararası öğrenci topluluklarınından biriyiz.

Girişimcilik DNA'mızda var.

Jeff Bezos'un Blue Origin'i kurma fikri nereden geldi? Yada Peter Diamandis'in uzay aşkı nasıl oluştu? Cevabı basit, hepsi üniversite yıllarını SEDS topluluklarında geçirdiler. Girişimcilik her SEDS üyesinin DNA'sına sonsuza kadar işlenir.

Sonsuz Olasılıklar,

Uzay sonsuzluğu simgeler, SEDS'te öyle. Girişimcilikten, Fiziğe, Endüstri 4.0'dan Otomotive kadar her alanda projeler yapıyoruz, ulusal ve uluslararası etkinlikler düzenliyoruz.

Uzay devrimi tüm insanoğlunun kaderini değiştirmek için yükseliyor.

Otonom iniş yapabilen roketler, 30 santimetrelik uydular, milyarca terabaytlık verileri saniyeler içerisinde işleyebilen muazzam bilgisayarlar ve çok daha fazlası. Uzay teknolojileri her gün gelişiyor ve insanlığı geleceğe taşıyor.

SEDS Türkiye olarak bu devrimi sadece izlemek istemeyen yüzlerce öğrenciden oluşan büyük bir topluluğuz. Bizler Ulu Önder Atatürk'ün bize bıraktığı mirasın ışığında, kendi imkanlarımızla uzay devriminin bir parçası oluyoruz. Model roketlerle, CubeSat'larla, yarışmalar ve kongrelerle kendi seviyemizde şimdiden gelecek için hazırlanıyoruz.

Sadece bir uzay topluluğu değil, girişimcilikten, finansa her alanda varız.

Uzay ve Girişimcilik bazı insanlar için bir araya gelmesi tuhaf iki farklı terim olabilir ama bizler için durum tam tersi. Uzay, sonsuz olasılıkları içerisinde barındıran yep yeni bir dünya ve girişimcilikte bu olasılıkları aydınlatmak için kullanacağımız bir yöntem bizler için.

Bugün farklı sektörlerde standart haline gelen birçok yenilik ve teknoloji aslında uzay çalışmaları için geliştirildiler. Bizlerde tek bir alana yoğunlaşmak yerine, uzay ve girişimciliği baz alarak otomotivden, yazılıma, pazarlamadan, finansa kadar çok farklı alanlarda faaliyet gösteriyoruz.