SEDS Ankara ile tanışın.

SEDS Marmara ile tanışın.
March 9, 2018

SEDS Türkiye'nin en yeni topluluğu ile tanışın.

 

Hızla büyüyen SEDS Türkiye ailesinin yeni üyesi SEDS Ankara'yı ve çalışmalarını yakından tanıyın.

 

SEDS Ankara'yı kısaca tanımlayabilir misiniz?

Dünyanın dört bir yanından, farklı bölümlerden oluşan çeşitli eğitim alanlarındaki öğrencilerin oluşturduğu en büyük öğrenci çalışma alanlarından, uluslararası bir topluluk olan SEDS ailesine katılan SEDS Türkiye'ye bağlanmış uzayı inceleyen ve uzay çalışmalarının geliştirilmesine katkı sağlayan Ankara Üniversitesi Uzay Topluluğudur.

Amacınız nedir? Neyi başarmak istiyorsunuz?

Ülkemizin geleceğe dair en büyük hedeflerinden biri olan uzay çalışmalarında atılan adımların parçası olmak. Bu adımların parçası olduktan sonra ülkemizdeki uzay çalışmalarının gelecek nesiller üzerinde ki rol modeli olmak.

 

Şu ana kadar neler yaptınız?

SEDS Türkiye bünyesine yeni katılan bir topluluk olarak bu alanda yürüteceğimiz önemli projelerimizden biri olan CubeSat uydu projemizin dizayn çalışmalarına başladık.

Gelecek planlarınız neler?

Uzay alanında çalışmalar yapmak isteyen öğrencileri bir araya getirmek, araştırmalar konusunda onları güçlendirmek, gelecekteki kariyerlerine yardımcı olmak için ulusal ve uluslararası projeler üretmek, ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmek, teknik alanda becerimizi geliştirerek ülkemizi bu alanda gelebileceği en iyi noktaya ulaştırmak.

Ekibinizi kısaca tanıtabilir misiniz?

Yönetim Kurulu Başkanı: Ayşegül ÇELİK

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: İsa Aydın EKİN

Denetim Kurulu Başkanı: Kutay Berk ŞAHİN

Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Ezgi ÖZDEŞ

Finans Kurulu Başkanı: Mert ERĞAMALIOĞLU

Finans Kurulu Başkan Yardımcısı: Ramadan CHALİL OGLOU

Basın ve Halkla İlişkiler Kurulu Başkanı: Şeyda ÖZTÜRK

Basın ve Halkla İlişkiler Kurulu Başkan Yardımcısı: Merve ULUÇ

ve şuanda bünyemizde bulunan üyelerle 40 kişilik bir topluluğuz.

Ekibim ile birlikte bu yola çıkarken ‘’ takım ‘’ olmanın bilinciyle yola çıktık. Ayrı ayrı kişisel hedeflerden bahsetmek yerine tek bir ülkü üzerinde çalışmayı daha uygun buluyorum. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün izinde yürüyen gençler olarak ‘’ Eğer bir gün benim sözlerim bilime ters düşerse bilimi seçin.’’ sözünü esas aldık. Biz başaracağımız her şeyi el ele vererek bir takım olarak başarmayı hedefliyoruz.