Hakkımızda

SEDS Türkiye 8 üniversite mühendislik topluluğu tarafından oluşturulan ve kar amacı gütmeyen ulusal bir öğrenci organizasyonudur.

Neler Yapıyoruz?

Roketleri Kim Sevmez ki?

Uluslararası ve ulusal yarışmalara katılmaya hazırlanan katı yakıtlı model roket projeleri, yeni nesil uydu standartlarını baz alan amatör yörünge programları ve daha fazlası ile Türk uzay çalışmalarının geleceğini lisans seviyesinde temsil ediyoruz.

Formula Student!

Kendi elektrikli ve tek kişilik Formula yarış aracımızı tasarlıyoruz. Nvidia platformları üzerinde otonom sürüş araştırmaları yapıyoruz. Türk otomotiv sanayinin geleceğini bugünden keşfediyoruz.

Parayı takip ediyoruz!

Her SEDS TR üyesi kendi kariyer hedefleri doğrultusunda bu toplulukta yer alır. Alan gözetmeksizin hepimizin ihtiyaç duyduğu temel finans bilgilerini uzay ve otomotiv sektörleri üzerinden kazanıyoruz.

Girişimcilik DNA'mızda var.

Jeff Bezos'un Blue Origin'i kurma fikri nereden geldi? Yada Peter Diamandis'in uzay aşkı nasıl oluştu? Cevabı basit, hepsi üniversite yıllarını SEDS topluluklarında geçirdiler. Girişimcilik her SEDS üyesinin DNA'sına sonsuza kadar işlenir.